Bus

Praktiske informationer

SneXpressen kører med topmoderne 4– og 5-stjernede hvilebusser.

 

Der må medbringes: 1 kuffert, støvletaske samt et par ski/snowboard. Ski og støvler skal være pakket i pose/taske. Håndtaske som håndbagage må endvidere medbringes i bussens kabine.

Eventuel ekstra bagage skal bekræftes af SneXpressen og koster kr. 50,- pr. ekstra stk. bagage. Busselskabet er ikke ansvarlig for evt. beskadiget bagage. Her henvises til eget forsikringsselskab.

 

Passageren har selv ansvaret for, at bagagen kommer med og af bussen. SneXpressen påtager sig intet ansvar for glemte sager i bussen.

 

 

Bussen ankommer til Ischgl/Kappl ca. kl. 9 lørdag morgen.

Afrejse fra Ischgl/Kappl mod Danmark er normalt ca. kl. 20.00 lørdag aften.

Mødetid: 10 min. før afgang (udrejse er altid fredage/hjemkomst altid søndage).

 

OBS! Særkørsel i forbindelse med Jul og Nytår

 

Første afgang:

Udrejse fredag d. 16/12-2016 og med hjemrejse torsdag d. 22/12-2016.

Jule afgang:

Udrejse onsdag d. 21/12-2016 og retur fra Østrig d. 26/12-2016.

Nytårs afgang:

Udrejse søndag d. 25/12-2016 og retur fra Østrig d. 01/01-2017.

Uge 1:

Udrejse søndag d. 01/01-2017 og retur fra Østrig d. 08/01-2017.

 

Derefter udrejse hver FREDAG og retur fra Østrig LØRDAG aften med ankomst i Danmark SØNDAG indtil sidste kørsel.

 

Påske afgangen:

Udrejse fredag d. 07/04-2017 og retur fra Østrig d. 15/04-2017.

Køreplan Østrig

SneXpressen kører fra Danmark FREDAG (kun fredag) og retur fra
Kappl/Ischgl lørdag aften kl. ca 20.00

Opsamling / Afsætning Afrejse Hjemk.
Jylland
Aalborg, P-plads afk. 26, T.H. Saursvej 11:30 15:45
Randers, Elo Arena, Fyensgade 1 12:45 14:45
Århus, v/Musikhuset 13:30 14:15
Skanderborg Banegård 14:00 13:40
Horsens, Q8 v/Lund afk. 56 14:20 13:15
Vejle, Lunddahl Nielsensvej 1, v/Papuga Bus 15:00 12:45
Kolding Hyldedal: udrejse Vest– Hjemr. Øst 15:30 12:30
Åbenrå, afk. 70 v/Mc Donalds 16:15 11:45
Padborg v/OK Tanken, Lejrvejen 12 16:45 11:15
Fyn og Sjælland
Kastrup Lufthavn, Terminal 3 11:15 16:30
København, Sjælør Station 11:45 16:15
Ølby Station, Sdr. Centervej 12:30 15:30
Ringsted, Outlet, Bus P v/Klostermarken 13:00 15:00
Slagelse, Transportcenter Stop 39 13:30 14:30
Nyborg, v/svømmehallen 14:00 14:00
Odense, afkørsel 53 Blommenslyst 14:45 13:30
VIA Rødby-Puttgarden, uge 1 til og med uge 9
Kastrup Lufthavn, Terminal 3 13:15 15:00
København, Sjælør Station 13:45 14:45
Ølby Station, Sdr. Centervej 14:30 14:00
Tappernøje, rastepl. Ud: Statoil/vest Hjem: 15:00 13:30
Højmølle Kro 15:30 13:00
Rødby Færge v/Billetkontoret 16:05 12:30

OBS! Der kan forekomme busskifte.

Har du spørgsmål eller brug for hjælp?

 

Ring til os eller send en e-mail

Fokus Rejser samarbejder med:

CVR 17 76 61 39

 

Medlem af Rejsegarantifonden nr. 894

Bus

Praktiske informationer

SneXpressen kører med topmoderne 4– og 5-stjernede hvilebusser.

 

Der må medbringes: 1 kuffert, støvletaske samt et par ski/snowboard. Ski og støvler skal være pakket i pose/taske. Håndtaske som håndbagage må endvidere medbringes i bussens kabine.

Eventuel ekstra bagage skal bekræftes af SneXpressen og koster kr. 50,- pr. ekstra stk. bagage. Busselskabet er ikke ansvarlig for evt. beskadiget bagage. Her henvises til eget forsikringsselskab.

 

Passageren har selv ansvaret for, at bagagen kommer med og af bussen. SneXpressen påtager sig intet ansvar for glemte sager i bussen.

Bussen ankommer til Ischgl/Kappl ca. kl. 9 lørdag morgen.

Afrejse fra Ischgl/Kappl mod Danmark er normalt ca. kl. 20.00 lørdag aften.

Mødetid: 10 min. før afgang (udrejse er altid fredage/hjemkomst altid søndage).

 

OBS! Særkørsel i forbindelse med Jul og Nytår

 

Første afgang:

Udrejse fredag d. 16/12-2016 og med hjemrejse torsdag d. 22/12-2016.

Jule afgang:

Udrejse onsdag d. 21/12-2016 og retur fra Østrig d. 26/12-2016.

Nytårs afgang:

Udrejse søndag d. 25/12-2016 og retur fra Østrig d. 01/01-2017.

Uge 1:

Udrejse søndag d. 01/01-2017 og retur fra Østrig d. 08/01-2017.

 

Derefter udrejse hver FREDAG og retur fra Østrig LØRDAG aften med ankomst i Danmark SØNDAG indtil sidste kørsel.

 

Påske afgangen:

Udrejse fredag d. 07/04-2017 og retur fra Østrig d. 15/04-2017.